| Manufacturer Part Number: | ERG-3SJ433A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 25510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 43K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-3SJ433A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-3SJ433A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-3SJ433A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-3SJ433A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-3SJ433A is new and unused, you can buy ERG-3SJ433A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-3SJ433A.
| C901U270JUSDBA7317 | 27pF 400VAC Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | C901U270JUSDBA7317.pdf | |
| IRMCF341TY | Motor Driver IGBT I²C, RS-232, SPI 64-QFP | IRMCF341TY.pdf | |
| S-13R1H30-A4T2U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 150mA HSNT-4-B | S-13R1H30-A4T2U3.pdf | |
| MX6SWT-H1-0000-000BB4 | LED Lighting XLamp® MX-6S White 20V 60mA 120° 2-SMD, Gull Wing Tabs | MX6SWT-H1-0000-000BB4.pdf | |
| SIP302.5LT | CONV DC-DC 3.3V IN 2.5V OUT 15W | SIP302.5LT.pdf | |
| RC0402DR-071K43L | RES SMD 1.43KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RC0402DR-071K43L.pdf | |
| D38999/20FC4SN | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | D38999/20FC4SN.pdf | |
| CTV06RW-15-19JD | 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | CTV06RW-15-19JD.pdf | |
| TVP00DZ-13-35S-LC | TV 22C 22#22D SKT RECP | TVP00DZ-13-35S-LC.pdf | |
| 102917-2 | CONN SOCKET 27-32AWG 30AU CRIMP | 102917-2.pdf | |
| 14-56-2022 | 2 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 24 AWG | 14-56-2022.pdf | |
| 4-794637-2 | 12 Positions Header, Shrouded Connector 0.118" (3.00mm) Surface Mount Gold | 4-794637-2.pdf | |
| Y11723K01000B0W | RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805 | Y11723K01000B0W.pdf |