| Manufacturer Part Number: | ERG-3SJ333A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 13510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-3SJ333A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-3SJ333A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-3SJ333A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-3SJ333A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-3SJ333A is new and unused, you can buy ERG-3SJ333A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-3SJ333A.
| TCFGA0J156M8R | 15µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | TCFGA0J156M8R.pdf | |
| 1658-G21-02-P13-6A | CIR BRKR THRM 6A 240VAC 28VDC | 1658-G21-02-P13-6A.pdf | |
| ECC22DKED | CONN EDGECARD 44POS .100" | ECC22DKED.pdf | |
| 501CBL-ACAG | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 6.5mA Enable/Disable | 501CBL-ACAG.pdf | |
| MPC8535CVTAKG | PowerPC e500 Microprocessor IC MPC85xx 1 Core, 32-Bit 600MHz 783-FCPBGA (29x29) | MPC8535CVTAKG.pdf | |
| 1611L342 | 2.5G DWDM TOSA 200KM | 1611L342.pdf | |
| 28MB | LAMP T-2 MINIATURE BAYONET 28V | 28MB.pdf | |
| SSF-LXH100USBD-01 | LED Circuit Board Indicator Single Blue Diffused, Tinted 3.5V 20mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Through Hole, Right Angle | SSF-LXH100USBD-01.pdf | |
| VI-J30-EZ-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W | VI-J30-EZ-F4.pdf | |
| CA3106F28-12PF80 | 26 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Silver | CA3106F28-12PF80.pdf | |
| DBMC9P4SV | D-SUB R/A BKT 4-40 POST B/L | DBMC9P4SV.pdf | |
| 1060630500 | Fiber Optic Plug Connector SC Simplex 127µm Blue | 1060630500.pdf | |
| PRPC001DBBN-M71RC | 2 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector Through Hole, Right Angle Gold | PRPC001DBBN-M71RC.pdf | |
| SP12K21B | RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1.5W 2615 | SP12K21B.pdf | |
| Y1747V0207AQ0W | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 8SOIC | Y1747V0207AQ0W.pdf |