| Manufacturer Part Number: | ERG-3SJ330A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 57010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33 OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-3SJ330A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-3SJ330A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 3W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-3SJ330A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-3SJ330A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-3SJ330A is new and unused, you can buy ERG-3SJ330A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-3SJ330A.
| GRM1555C1H510JA01J | 51pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H510JA01J.pdf | |
| 0190990027 | Blue 6 Stud Spade Terminal Connector Crimp 14-16 AWG | 0190990027.pdf | |
| BZX84C24-TP | Zener Diode 24V 350mW ±6% Surface Mount SOT-23 | BZX84C24-TP.pdf | |
| TL3474ACDR | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-SOIC | TL3474ACDR.pdf | |
| UCC28C41DGK | Boost, Flyback, Forward Converter Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 8-VSSOP | UCC28C41DGK.pdf | |
| VE-BNL-EY | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VE-BNL-EY.pdf | |
| RER60F54R0RCSL | RES CHAS MNT 54 OHM 1% 5W | RER60F54R0RCSL.pdf | |
| GMC60DRAS-S734 | CONN EDGECARD 120PS .100 R/A SLD | GMC60DRAS-S734.pdf | |
| GTCL08CF22-14P-B30 | GT 19C 19#16 PIN PLUG RTANG | GTCL08CF22-14P-B30.pdf | |
| MS3116E22-55S | 55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | MS3116E22-55S.pdf | |
| 1149850000 | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1149850000.pdf | |
| CPCF05560R0KE66 | RES 560 OHM 5W 10% RADIAL | CPCF05560R0KE66.pdf |