| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ330A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 33 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ330A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ330A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ330A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ330A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ330A is new and unused, you can buy ERG-2SJ330A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ330A.
| FA26C0G1H683JNU06 | 0.068µF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.217" L x 0.138" W (5.50mm x 3.50mm) | FA26C0G1H683JNU06.pdf | |
| ECX-L35CM-60.000 | OSC 60MHZ 3.3V LVDS SMD | ECX-L35CM-60.000.pdf | |
| 1945-21J | 120µH Unshielded Molded Inductor 170mA 5 Ohm Max Axial | 1945-21J.pdf | |
| 72V3663L15PF | IC SYNCFIFO 4096X36 15NS 128TQFP | 72V3663L15PF.pdf | |
| XC6108C41BGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6108C41BGR-G.pdf | |
| V24A28E500B3 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W | V24A28E500B3.pdf | |
| EFR-DI-OBSAI-WW | Xilinx FPGAs LogiCORE™ License | EFR-DI-OBSAI-WW.pdf | |
| 97-3108A20-7SY-417 | AB 8C 8#16 SKT PLUG | 97-3108A20-7SY-417.pdf | |
| MS3100E36-7SF187 | 47 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3100E36-7SF187.pdf | |
| SNLF-S-C50-25L-R | 1 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | SNLF-S-C50-25L-R.pdf | |
| CA3106E28A16SDN | 9 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3106E28A16SDN.pdf | |
| C48-00R12-12P-106 | 26500 12C 12#20 PIN RECP | C48-00R12-12P-106.pdf | |
| 1-146132-4 | 40 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin-Lead | 1-146132-4.pdf | |
| RG1005P-241-B-T1 | RES SMD 240 OHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005P-241-B-T1.pdf |