| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ222A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 12010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 2.2K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ222A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ222A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ222A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ222A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ222A is new and unused, you can buy ERG-2SJ222A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ222A.
| MALIEYH07BB539C02K | 39000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07BB539C02K.pdf | |
| ECC20DETH | CONN EDGE DUAL .100 40POS | ECC20DETH.pdf | |
| MBR500100CT | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 500A (DC) Chassis Mount Twin Tower | MBR500100CT.pdf | |
| M1A3P600L-1PQG208I | IC FPGA 154 I/O 208QFP | M1A3P600L-1PQG208I.pdf | |
| S-817B57AMC-CXUT2U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5.7V 75mA SOT-23-5 | S-817B57AMC-CXUT2U.pdf | |
| V24A12C500BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W | V24A12C500BN3.pdf | |
| TVS06RK-21-11PD-LC | TV 11C 11#12 PIN PLUG | TVS06RK-21-11PD-LC.pdf | |
| 09330006206 | HAN E F CRIMP CONTACT AG 12AWG | 09330006206.pdf | |
| 20020618-M081A01LF | 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.300" (7.62mm) 90°, Right Angle Through Hole | 20020618-M081A01LF.pdf | |
| CRCW121082R0FKEA | RES SMD 82 OHM 1% 1/2W 1210 | CRCW121082R0FKEA.pdf | |
| RNCF1206DTC75R0 | RES SMD 75 OHM 0.5% 1/4W 1206 | RNCF1206DTC75R0.pdf | |
| RG2012V-7680-D-T5 | RES SMD 768 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012V-7680-D-T5.pdf | |
| TNPU06033K40AZEN00 | RES SMD 3.4KOHM 0.05% 1/10W 0603 | TNPU06033K40AZEN00.pdf | |
| SFR2500005602FR500 | RES 56K OHM 0.4W 1% AXIAL | SFR2500005602FR500.pdf |