| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ133A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 48010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 13K OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ133A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ133A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ133A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ133A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ133A is new and unused, you can buy ERG-2SJ133A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ133A.
| HM2P07PKP275GF | 132 (110 + 22 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P07PKP275GF.pdf | |
| SRF1280A-680M | Shielded 2 Coil Inductor Array 272µH Inductance - Connected in Series 68µH Inductance - Connected in Parallel 123 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 2.44A Nonstandard | SRF1280A-680M.pdf | |
| FAN7171MX | IC GATE DVR HIGH SIDE 8-SOIC | FAN7171MX.pdf | |
| ADUM5404ARWZ | General Purpose Digital Isolator 2500Vrms 4 Channel 1Mbps 25kV/µs CMTI 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | ADUM5404ARWZ.pdf | |
| CTVS07RF-23-21SB | 21 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVS07RF-23-21SB.pdf | |
| SJT00RT-16-8PD(014) | 8 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | SJT00RT-16-8PD(014).pdf | |
| 66460-4 | Pin Contact Gold Wire Wrap Stamped | 66460-4.pdf | |
| RJSNEJ08T08 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | RJSNEJ08T08.pdf | |
| 1805588 | 9 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.197" (5.00mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 1805588.pdf | |
| 2-1776452-4 | 24 Position Terminal Block Header, Male Pins, Unshrouded 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 2-1776452-4.pdf | |
| RC0100FR-071M3L | RES SMD 1.3M OHM 1% 1/32W 01005 | RC0100FR-071M3L.pdf | |
| Y16247K29100T0R | RES SMD 7.291K OHM 1/5W 0805 | Y16247K29100T0R.pdf | |
| CRCW0603340KFKTA | RES SMD 340K OHM 1% 1/10W 0603 | CRCW0603340KFKTA.pdf |