| Manufacturer Part Number: | ERG-2SJ111A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 27010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 110 OHM 2W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SJ111A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SJ111A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 110 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 3,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SJ111A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SJ111A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SJ111A is new and unused, you can buy ERG-2SJ111A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SJ111A.
| UPM1J120MDD | 12µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1J120MDD.pdf | |
| CDV30EJ330FO3 | MICA | CDV30EJ330FO3.pdf | |
| 213122-4 | Contact Gold Signal Pin 16 AWG Crimp | 213122-4.pdf | |
| ECC18DRYS-S13 | CONN EDGECARD 36POS .100" | ECC18DRYS-S13.pdf | |
| SIT8920AM-13-33N-11.059200D | OSC XO 3.3V 11.0592MHZ NC | SIT8920AM-13-33N-11.059200D.pdf | |
| 103-183KS | 18µH Unshielded Inductor 130mA 5.8 Ohm Max 2-SMD | 103-183KS.pdf | |
| V375C3V3T50BF | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W | V375C3V3T50BF.pdf | |
| 310-83-128-01-754101 | 28 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 310-83-128-01-754101.pdf | |
| 0387290707 | SR BTS PC WW 12 ASY | 0387290707.pdf | |
| 0394260002 | 2 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.472" (12.00mm) 90°, Right Angle Through Hole | 0394260002.pdf | |
| CRCW1210182RFKEAHP | RES SMD 182 OHM 1% 3/4W 1210 | CRCW1210182RFKEAHP.pdf | |
| RG1608P-1432-B-T1 | RES SMD 14.3KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608P-1432-B-T1.pdf |