| Manufacturer Part Number: | ERG-2SG331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 330 OHM 2W 2% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-2SG331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-2SG331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±2% | |
| Power (Watts) | 2W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.157" Dia x 0.472" L (4.00mm x 12.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-2SG331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-2SG331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-2SG331V is new and unused, you can buy ERG-2SG331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-2SG331V.
| GRM319R71H274KA01D | 0.27µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | GRM319R71H274KA01D.pdf | |
| SIT3921AI-2CF-33NB200.000000T | OSC XO 3.3V 200MHZ | SIT3921AI-2CF-33NB200.000000T.pdf | |
| 4HF125000Z3AACUGI8 | 125MHz LVPECL MEMS (Silicon) Oscillator Surface Mount 3.3V 95mA (Typ) Enable/Disable | 4HF125000Z3AACUGI8.pdf | |
| PB605 | RECTIFIER BRIDGE 50V 6A PB-6 | PB605.pdf | |
| THS6062CDGNR | 0/2 Receiver DSL 8-MSOP-PowerPad | THS6062CDGNR.pdf | |
| MAX6388XS26D4-T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SC-70-4 | MAX6388XS26D4-T.pdf | |
| VE-B0B-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W | VE-B0B-MY-F3.pdf | |
| CTVP00RW-15-55SA-S1AD | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | CTVP00RW-15-55SA-S1AD.pdf | |
| MS3475W18-30SX-LC | 30 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | MS3475W18-30SX-LC.pdf | |
| 09000005063 | ACCES REDUCER PG 135-11 WITH O | 09000005063.pdf | |
| ERJ-S12F2322U | RES SMD 23.2K OHM 1% 3/4W 1812 | ERJ-S12F2322U.pdf | |
| D55342K07B10H0RT5V | RES SMD 10K OHM 2% 1/4W 1206 | D55342K07B10H0RT5V.pdf | |
| RG2012N-1782-B-T1 | RES SMD 17.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012N-1782-B-T1.pdf | |
| CMF6022K400FKEK | RES 22.4K OHM 1W 1% AXIAL | CMF6022K400FKEK.pdf |