| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ820A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 82 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ820A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ820A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ820A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ820A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ820A is new and unused, you can buy ERG-1SJ820A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ820A.
| GBC61DCMT | CONN EDGECARD 122POS .100" WW | GBC61DCMT.pdf | |
| ACC18DEYN | CONN EDGE .100 36POS DR LOW P | ACC18DEYN.pdf | |
| S0603-39NF3B | 39nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 280 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | S0603-39NF3B.pdf | |
| CDCV857AGQLR | IC CLK-DRVR PLL 2.5V 56-BGA | CDCV857AGQLR.pdf | |
| XC6118C33AGR-G | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel 4-USP (1.2x1.6) | XC6118C33AGR-G.pdf | |
| MAX8723EVKIT | MAX8723 - DC/DC, Step Down 1, Non-Isolated Outputs Evaluation Board | MAX8723EVKIT.pdf | |
| RGM36DTKH | CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD | RGM36DTKH.pdf | |
| TV06DT-21-11JA | 11 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06DT-21-11JA.pdf | |
| PZC04DAHN | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PZC04DAHN.pdf | |
| 68760-130HLF | 30 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68760-130HLF.pdf | |
| TS19518C00J0G | 19 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 90° Free Hanging (In-Line) | TS19518C00J0G.pdf | |
| 1217009-2 | 0.187" (4.75mm) Quick Connect Female 16-20 AWG Crimp Connector Non-Insulated | 1217009-2.pdf | |
| CRCW121047K5FKEAHP | RES SMD 47.5K OHM 1% 3/4W 1210 | CRCW121047K5FKEAHP.pdf | |
| TNPW06031K74BEEN | RES SMD 1.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 | TNPW06031K74BEEN.pdf | |
| RSMF2JB360R | RES METAL OX 2W 360 OHM 5% AXL | RSMF2JB360R.pdf |