| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ622A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 6.2K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ622A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ622A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ622A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ622A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ622A is new and unused, you can buy ERG-1SJ622A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ622A.
| GRM1555C1H6R7WA01D | 6.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H6R7WA01D.pdf | |
| P4KE91CA-E3/54 | TVS DIODE 77.8VWM 125VC AXIAL | P4KE91CA-E3/54.pdf | |
| 194189-8 | Contact Silver Power Pin 10 AWG Crimp | 194189-8.pdf | |
| JAN2N2880 | TRANS NPN 80V 5A TO59 | JAN2N2880.pdf | |
| 79RC32H434-266BCI | MIPS32 Microprocessor IC Interprise™ 1 Core, 32-Bit 266MHz 256-CABGA (17x17) | 79RC32H434-266BCI.pdf | |
| UC3901NG4 | Feedback Generator PMIC 14-PDIP | UC3901NG4.pdf | |
| VI-2WM-EW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-2WM-EW-F4.pdf | |
| VI-B0N-CX-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W | VI-B0N-CX-F4.pdf | |
| CA3100E18-9PB06 | 7 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3100E18-9PB06.pdf | |
| C016 20E004 8002 | 5 (4 + PE) Position Circular Connector Plug, Female Sockets Screw | C016 20E004 8002.pdf | |
| TSM-104-01-T-DV-A-P-TR | 8 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount Tin | TSM-104-01-T-DV-A-P-TR.pdf | |
| 1201442 | DINRAIL END BRACKET UNIVERSAL | 1201442.pdf | |
| RT1210BRD07576KL | RES SMD 576K OHM 0.1% 1/4W 1210 | RT1210BRD07576KL.pdf | |
| RNF12BTD499R | RES 499 OHM 1/2W .1% AXIAL | RNF12BTD499R.pdf | |
| H8464KBZA | RES 464K OHM 1/4W 0.1% AXIAL | H8464KBZA.pdf |