| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ433A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 43K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ433A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ433A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 43k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ433A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ433A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ433A is new and unused, you can buy ERG-1SJ433A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ433A.
| TVX1H6R8MAD | 6.8µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1H6R8MAD.pdf | |
| MC9S12XDP512CAL | HCS12X HCS12X Microcontroller IC 16-Bit 80MHz 512KB (512K x 8) FLASH 112-LQFP (20x20) | MC9S12XDP512CAL.pdf | |
| SFH 425-Z | Infrared (IR) Emitter 950nm 1.3V 100mA 2.5mW/sr @ 100mA 120° 2-SMD, Boomerang | SFH 425-Z.pdf | |
| VI-B5H-CX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W | VI-B5H-CX-F1.pdf | |
| AQW414T2S | PHOTOMOS(MOS FET) RELAY(W/ 2 OPT | AQW414T2S.pdf | |
| ERJ-1GNF39R0C | RES SMD 39 OHM 1% 1/20W 0201 | ERJ-1GNF39R0C.pdf | |
| KTR18EZPJ112 | RES SMD 1.1K OHM 5% 1/4W 1206 | KTR18EZPJ112.pdf | |
| PT02A18-32SW-027 | PT 32C 32#20 SKT RECP | PT02A18-32SW-027.pdf | |
| MS3454W12S-3S | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | MS3454W12S-3S.pdf | |
| MS3124P14-19P | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | MS3124P14-19P.pdf | |
| C0909A16-10P6-106 | 26500 10C 10#16 P BY PLUG LC | C0909A16-10P6-106.pdf | |
| SBH51-LPPE-D46-ST-BK | 92 Positions Header, Shrouded Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SBH51-LPPE-D46-ST-BK.pdf | |
| 0009524054 | 5 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.156" (3.96mm) | 0009524054.pdf | |
| CRCW2010620KJNEFHP | RES SMD 620K OHM 5% 1W 2010 | CRCW2010620KJNEFHP.pdf |