| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ332V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 15541 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 3.3K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ332V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ332V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.3k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ332V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ332V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ332V is new and unused, you can buy ERG-1SJ332V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ332V.
| P6SMBJ200CA | TVS DIODE 171VWM 274VC SMB | P6SMBJ200CA.pdf | |
| 10129703-002LF | SATA PLUG | 10129703-002LF.pdf | |
| MCP4011T-502E/MC | Digital Potentiometer 5k Ohm 1 Circuit 64 Taps Up/Down (U/D, CS) Interface 8-DFN (2x3) | MCP4011T-502E/MC.pdf | |
| TL074ACNE4 | J-FET Amplifier 4 Circuit 14-PDIP | TL074ACNE4.pdf | |
| SN74LVC1G10DSFR | NAND Gate IC 1 Channel 6-SON (1x1) | SN74LVC1G10DSFR.pdf | |
| STK14C88-3WF45 | IC NVSRAM 256KBIT 45NS 32DIP | STK14C88-3WF45.pdf | |
| 5511107805F | LED Circuit Board Indicator Through Hole, Right Angle | 5511107805F.pdf | |
| HVCB1206BDE100M | RES SMD 100M OHM 0.1% 1/3W 1206 | HVCB1206BDE100M.pdf | |
| 10-260392-28H | Circular Connector | 10-260392-28H.pdf | |
| RG1005N-4872-B-T5 | RES SMD 48.7KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-4872-B-T5.pdf |