| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ200A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 49010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 20 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ200A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ200A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 20 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ200A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ200A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ200A is new and unused, you can buy ERG-1SJ200A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ200A.
| UPGN62-30239-1 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE | UPGN62-30239-1.pdf | |
| 5KP18CAE3/TR13 | TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600 | 5KP18CAE3/TR13.pdf | |
| TSB43EB42ZGU | IEEE 1394 Physical Layer Controller IEEE 1394-1995, 1394a-2000 PCI Interface 144-BGA MICROSTAR (12x12) | TSB43EB42ZGU.pdf | |
| TLF50241ELXUMA1 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 500mA 14-LSSOP (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad | TLF50241ELXUMA1.pdf | |
| KTR10EZPF4871 | RES SMD 4.87K OHM 1% 1/8W 0805 | KTR10EZPF4871.pdf | |
| RMM25DTBD | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | RMM25DTBD.pdf | |
| FMC15DRAN-S734 | CONN EDGECARD 30POS .100 R/A SLD | FMC15DRAN-S734.pdf | |
| CA3101R14S-6S | 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3101R14S-6S.pdf | |
| 2-5227079-0 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp | 2-5227079-0.pdf | |
| 416-83-252-41-004101 | 52 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 416-83-252-41-004101.pdf | |
| CSRN2512FTR120 | RES SMD 0.12 OHM 1% 2W 2512 | CSRN2512FTR120.pdf | |
| PLTT0805Z8661QGT5 | RES SMD 8.66KOHM 0.02% 1/4W 0805 | PLTT0805Z8661QGT5.pdf | |
| CRCW12065K11FKTC | RES SMD 5.11K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12065K11FKTC.pdf | |
| CW02B270R0JE70HS | RES 270 OHM 3.75W 5% AXIAL | CW02B270R0JE70HS.pdf |