| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ150A |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 15 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ150A Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ150A | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ150A | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ150A is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ150A is new and unused, you can buy ERG-1SJ150A Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ150A.
| GQM1555C2D200JB01D | 20pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GQM1555C2D200JB01D.pdf | |
| 05041A820KA79A | 82pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0504 (1210 Metric) 0.050" L x 0.040" W (1.27mm x 1.02mm) | 05041A820KA79A.pdf | |
| 2065783-1 | TIN MAN RECEPT ASSY 4 PAIR 16 CO | 2065783-1.pdf | |
| 8N4SV76FC-0150CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76FC-0150CDI8.pdf | |
| VE-JN2-IW-S | CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W | VE-JN2-IW-S.pdf | |
| VI-2NN-MU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W | VI-2NN-MU-F3.pdf | |
| 79428-111HLF | 11 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 79428-111HLF.pdf | |
| 1586018-2 | 2 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.165" (4.20mm) | 1586018-2.pdf | |
| 911997 | Terminal Block Connector 3 Position Feed Through Beige 12-26 AWG | 911997.pdf | |
| KE46735200J0G | 46 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | KE46735200J0G.pdf | |
| RT0201FRE0721K5L | RES SMD 21.5K OHM 1% 1/20W 0201 | RT0201FRE0721K5L.pdf | |
| ERJ-L1DUF94MU | RES SMD 0.094 OHM 1% 1/2W 2010 | ERJ-L1DUF94MU.pdf | |
| RG2012N-361-W-T1 | RES SMD 360 OHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012N-361-W-T1.pdf | |
| RG1608P-6190-B-T1 | RES SMD 619 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608P-6190-B-T1.pdf | |
| RSF12JT430R | RES MO 1/2W 430 OHM 5% AXIAL | RSF12JT430R.pdf |