| Manufacturer Part Number: | ERG-1SJ122V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 19015 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 1.2K OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERG-1SJ122V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERG-1SJ122V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERG Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERG | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.2k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 1W | |
| Composition | Metal Oxide Film | |
| Features | Flame Proof, Safety | |
| Temperature Coefficient | ±350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 235°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.110" Dia x 0.354" L (2.80mm x 9.00mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERG-1SJ122V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERG-1SJ122V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERG-1SJ122V is new and unused, you can buy ERG-1SJ122V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERG-1SJ122V.
| CGA2B1X7R1C104K050BC | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B1X7R1C104K050BC.pdf | |
| GRM216R71H223KA01J | 0.022µF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM216R71H223KA01J.pdf | |
| 22255C105JAT2A | 1µF 50V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric) 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm) | 22255C105JAT2A.pdf | |
| 0219002.MXAE | FUSE GLASS 2A 250VAC 5X20MM | 0219002.MXAE.pdf | |
| IRKD91/06A | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 600V 100A Chassis Mount ADD-A-PAK (3) | IRKD91/06A.pdf | |
| PIC18F2458-I/SP | PIC PIC® 18F Microcontroller IC 8-Bit 48MHz 24KB (12K x 16) FLASH 28-SPDIP | PIC18F2458-I/SP.pdf | |
| XRCWHT-L1-R250-008B2 | LED Lighting XLamp® XR-C White 3.5V 350mA 90° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XRCWHT-L1-R250-008B2.pdf | |
| RP10-483.3SEW/N/M2 | CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT | RP10-483.3SEW/N/M2.pdf | |
| VI-B12-MU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W | VI-B12-MU-B1.pdf | |
| ABC65DTAS-S189 | CONN EDGECARD 130POS .100" | ABC65DTAS-S189.pdf | |
| GTC06A32-8P-A24 | GTC06A32-8P-A24 | GTC06A32-8P-A24.pdf | |
| 950448-8200-AR-TR | 48 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 950448-8200-AR-TR.pdf |