| Manufacturer Part Number: | ERD-S2TJ684V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 680K OHM 1/4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERD-S2TJ684V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERD-S2TJ684V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | ERD, ERO Series 01/Jun/2009 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERDS2 | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 680k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | -150/ -1000ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERD-S2TJ684V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERD-S2TJ684V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERD-S2TJ684V is new and unused, you can buy ERD-S2TJ684V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERD-S2TJ684V.
| SR151A102KAA | 1000pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR151A102KAA.pdf | |
| GEM18DSEF-S13 | CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND | GEM18DSEF-S13.pdf | |
| SIT9120AC-2D3-25E125.000000Y | OSC XO 2.5V 125MHZ | SIT9120AC-2D3-25E125.000000Y.pdf | |
| DS90LV028AHMX/NOPB | 0/2 Receiver LVDS 8-SOIC | DS90LV028AHMX/NOPB.pdf | |
| MP1740EC-LF-P | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-WLCSP (1.55x1.55) | MP1740EC-LF-P.pdf | |
| 74LVC2G14FZ4-7 | Inverter IC 2 Channel DFN1410 | 74LVC2G14FZ4-7.pdf | |
| LP2981IM5X-3.0 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 100mA SOT-23-5 | LP2981IM5X-3.0.pdf | |
| MP1-3D-3H-1H-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP1-3D-3H-1H-00.pdf | |
| CA3102E18-4S | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3102E18-4S.pdf | |
| 5438728 | 15 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 5438728.pdf | |
| CRCW12062K40FKTA | RES SMD 2.4K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW12062K40FKTA.pdf |