| Manufacturer Part Number: | ERD-S2TJ134V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 44010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERD-S2TJ134V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERD-S2TJ134V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | ERD, ERO Series 01/Jun/2009 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERDS2 | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 130k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | -150/ -500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERD-S2TJ134V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERD-S2TJ134V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERD-S2TJ134V is new and unused, you can buy ERD-S2TJ134V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERD-S2TJ134V.
| VJ0402D0R5BXCAP | 0.50pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D0R5BXCAP.pdf | |
| 161.6185.5107 | FUSE AUTOMOTIVE 10A 32VDC BLADE | 161.6185.5107.pdf | |
| MPSA42RA | TRANS NPN 300V 0.5A TO-92 | MPSA42RA.pdf | |
| STT4PF20V | MOSFET P-CH 20V 3A SOT-23-6 | STT4PF20V.pdf | |
| R5F72145GDBG#U1 | SH2A-FPU SuperH® SH7214 Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 512KB (512K x 8) FLASH 176-LFBGA (13x13) | R5F72145GDBG#U1.pdf | |
| LM3S1R26-IQR80-C5T | ARM® Cortex®-M3 Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 1000 Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 256KB (256K x 8) FLASH 64-LQFP (10x10) | LM3S1R26-IQR80-C5T.pdf | |
| LM2596S-5.0/NOPB | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 3A TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA | LM2596S-5.0/NOPB.pdf | |
| PHEC40P-R110LF | 40 Position Plug Connector Through Hole, Right Angle Solder | PHEC40P-R110LF.pdf | |
| FTSH-137-01-L-DV | 74 Positions Header, Unshrouded Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | FTSH-137-01-L-DV.pdf | |
| CRCW0603100KDHECP | RES SMD 100K OHM 0.5% 1/10W 0603 | CRCW0603100KDHECP.pdf | |
| 745C101334JP | RES ARRAY 8 RES 330K OHM 2512 | 745C101334JP.pdf |