| Manufacturer Part Number: | ERD-S2TJ133V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Through Hole Resistors |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES 13K OHM 1/4W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERD-S2TJ133V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERD-S2TJ133V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| PCN Obsolescence/ EOL | ERD, ERO Series 01/Jun/2009 | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Category | Resistors | |
| Family | Through Hole Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERDS2 | |
| Packaging | Tape & Box (TB) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Resistance (Ohms) | 13k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Carbon Film | |
| Features | - | |
| Temperature Coefficient | -150/ -350ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | Axial | |
| Supplier Device Package | Axial | |
| Size / Dimension | 0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm) | |
| Height | - | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERD-S2TJ133V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERD-S2TJ133V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERD-S2TJ133V is new and unused, you can buy ERD-S2TJ133V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERD-S2TJ133V.
| USA1E100MDD1TE | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USA1E100MDD1TE.pdf | |
| LMK316BJ475KL-T | 4.7µF 10V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | LMK316BJ475KL-T.pdf | |
| VJ2225A561KBEAT4X | 560pF 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2225 (5763 Metric) 0.226" L x 0.250" W (5.74mm x 6.35mm) | VJ2225A561KBEAT4X.pdf | |
| IUGN66-1REC4-52-15.0 | CIR BRKR MAG-HYDR 15A TOGGLE | IUGN66-1REC4-52-15.0.pdf | |
| BK/AGC-V-15-R | FUSE GLASS 15A 32VAC 3AB 3AG | BK/AGC-V-15-R.pdf | |
| 74LCX126FT(AE) | Buffer, Non-Inverting 4 Element 1 Bit per Element Push-Pull Output 14-TSSOP | 74LCX126FT(AE).pdf | |
| 2302-6211-TP | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin-Lead | 2302-6211-TP.pdf | |
| 0395436313 | 13 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.197" (5.00mm) Through Hole | 0395436313.pdf | |
| 1240 | 0.110" (2.79mm) Quick Connect Male Screw, Rivet, Stud Connector Non-Insulated | 1240.pdf | |
| RCP2512B1K20GEA | RES SMD 1.2K OHM 2% 22W 2512 | RCP2512B1K20GEA.pdf | |
| MFR-25FBF52-1K82 | RES 1.82K OHM 1/4W 1% AXIAL | MFR-25FBF52-1K82.pdf | |
| CMF6062K000JKEA | RES 62K OHM 1W 5% AXIAL | CMF6062K000JKEA.pdf |