| Manufacturer Part Number: | ERA-S33J182V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 19010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 1.8K OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S33J182V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S33J182V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 1.8k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 3300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S33J182V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S33J182V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S33J182V is new and unused, you can buy ERA-S33J182V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S33J182V.
| M39003/03-0244H | 330µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 15V Axial 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/03-0244H.pdf | |
| 9510-G213-W4F1-Z0C2B1-35A | CIR BRKR MAG 35A 28VDC PUSH-PULL | 9510-G213-W4F1-Z0C2B1-35A.pdf | |
| SMBJP6KE62CA-TP | TVS DIODE 53VWM 85VC SMBJ | SMBJP6KE62CA-TP.pdf | |
| GSC05DREF | CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET | GSC05DREF.pdf | |
| SN74LV393ADG4 | IC COUNTER BINARY 8BIT 14SOIC | SN74LV393ADG4.pdf | |
| AT49BV160CT-70CU | IC FLASH 16MBIT 70NS 46CBGA | AT49BV160CT-70CU.pdf | |
| NCV8506D2T33 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3.3V 400mA D2PAK-7 | NCV8506D2T33.pdf | |
| VE-2N2-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VE-2N2-IY-S.pdf | |
| RER55F69R8RC02 | RES CHAS MNT 69.8 OHM 1% 30W | RER55F69R8RC02.pdf | |
| 2M805-001-16ZNU15-7SA | M805 7C 7#16 SKT PLUG OM | 2M805-001-16ZNU15-7SA.pdf | |
| 68001-502 | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 68001-502.pdf | |
| RNF14FTD2K10 | RES 2.1K OHM 1/4W 1% AXIAL | RNF14FTD2K10.pdf |