| Manufacturer Part Number: | ERA-S33J181V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 180 OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S33J181V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S33J181V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 180 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 3300ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S33J181V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S33J181V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S33J181V is new and unused, you can buy ERA-S33J181V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S33J181V.
| ESMH350VNN473MA80T | 47000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH350VNN473MA80T.pdf | |
| VJ0805D1R7DLBAP | 1.7pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D1R7DLBAP.pdf | |
| M39003/09-2085/HSD | 22µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 160 mOhm 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) | M39003/09-2085/HSD.pdf | |
| 209-3-1REC4-42F-4-9-15 | CIR BRKR MAG-HYDR 15A 240VAC | 209-3-1REC4-42F-4-9-15.pdf | |
| LP270F35CDT | 27MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | LP270F35CDT.pdf | |
| 8N4SV75EC-0095CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV75EC-0095CDI8.pdf | |
| IR21141SSTRPBF | IC DVR HALF BRIDGE 600V 24-SSOP | IR21141SSTRPBF.pdf | |
| AS1331-BTDT-25 | Buck-Boost Switching Regulator IC Positive Fixed 2.5V 1 Output 450mA (Switch) 10-WFDFN Exposed Pad | AS1331-BTDT-25.pdf | |
| V300A28C500B2 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 500W | V300A28C500B2.pdf | |
| ASM36DTAI | CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD | ASM36DTAI.pdf | |
| D25P90C4GV00LF | CONN DSUB PLUG 25POS R/A | D25P90C4GV00LF.pdf | |
| CRCW12181M18FKEK | RES SMD 1.18M OHM 1% 1W 1218 | CRCW12181M18FKEK.pdf | |
| RG2012N-1783-C-T5 | RES SMD 178K OHM 0.25% 1/8W 0805 | RG2012N-1783-C-T5.pdf |