| Manufacturer Part Number: | ERA-S27J472V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 4.7K OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S27J472V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S27J472V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 4.7k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 2700ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S27J472V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S27J472V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S27J472V is new and unused, you can buy ERA-S27J472V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S27J472V.
| GC355XD72J274KX05L | 0.27µF 630V Ceramic Capacitor X7T | GC355XD72J274KX05L.pdf | |
| GRM1885C2A330FA01J | 33pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM1885C2A330FA01J.pdf | |
| 335PHB400K2H | 3.3µF Film Capacitor 275V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm) | 335PHB400K2H.pdf | |
| TCJY227M006R0040 | 220µF Molded Tantalum - Polymer Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 40 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TCJY227M006R0040.pdf | |
| P4KE100CA-G | TVS DIODE 85.5VWM 137VC DO41 | P4KE100CA-G.pdf | |
| 1.5KE170A-E3/51 | TVS DIODE 145VWM 234VC AXIAL | 1.5KE170A-E3/51.pdf | |
| TLP621X | Optoisolator Transistor Output 5300Vrms 1 Channel | TLP621X.pdf | |
| MLBAWT-P1-0000-000VF8 | LED Lighting XLamp® ML-B White, Warm 2850K 3.3V 80mA 120° 4-SMD, J-Lead Exposed Pad | MLBAWT-P1-0000-000VF8.pdf | |
| R0.25D10-3.315/P-R | CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-15VOUT | R0.25D10-3.315/P-R.pdf | |
| VI-2NK-MU-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W | VI-2NK-MU-B1.pdf | |
| JRE200300 | QUICK MOUNT, 2 POLE | JRE200300.pdf | |
| CN0967C24S43S9Y040 | 26500 43C 23#20 20#16 S RECP S | CN0967C24S43S9Y040.pdf | |
| 0878325822 | 18 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 0878325822.pdf | |
| RT1210CRB0716R9L | RES SMD 16.9 OHM 0.25% 1/4W 1210 | RT1210CRB0716R9L.pdf |