| Manufacturer Part Number: | ERA-S27J392V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 16410 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 3.9K OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S27J392V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S27J392V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 3.9k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 2700ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S27J392V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S27J392V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S27J392V is new and unused, you can buy ERA-S27J392V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S27J392V.
| SI8645BA-B-IU | General Purpose Digital Isolator 1000Vrms 4 Channel 150Mbps 35kV/µs CMTI 16-SSOP (0.154", 3.90mm Width) | SI8645BA-B-IU.pdf | |
| VE-2WY-MX-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W | VE-2WY-MX-B1.pdf | |
| MI-26P-MX-F4 | CONV DC/DC 270VIN 13.8VOUT 75W | MI-26P-MX-F4.pdf | |
| DTS24F15-5JB | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | DTS24F15-5JB.pdf | |
| MS3456L16S-1SZ | 7 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | MS3456L16S-1SZ.pdf | |
| 1620450 | 7 (6 + PE) Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Flange, Right Angle Rotatable, Shielded | 1620450.pdf | |
| 4-1105301-2 | CONN TERM FEMALE CRIMP GOLD | 4-1105301-2.pdf | |
| 1-6609987-4 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | 1-6609987-4.pdf | |
| WR-70P-VF-N1-R1500 | 70 Position Connector Plug, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | WR-70P-VF-N1-R1500.pdf | |
| SFH41-PPVB-D25-ID-BK | 50 Position Rectangular Header Connector IDC Gold | SFH41-PPVB-D25-ID-BK.pdf | |
| RCP2512B910RJET | RES SMD 910 OHM 5% 22W 2512 | RCP2512B910RJET.pdf | |
| ERG-1SJ220 | RES 22 OHM 1W 5% AXIAL | ERG-1SJ220.pdf |