| Manufacturer Part Number: | ERA-S27J121V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 120 OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S27J121V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S27J121V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 120 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 2700ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S27J121V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S27J121V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S27J121V is new and unused, you can buy ERA-S27J121V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S27J121V.
| 1206CC472MAT1A | 4700pF 630V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | 1206CC472MAT1A.pdf | |
| TAJD686K010RNJ | 68µF Molded Tantalum Capacitors 10V 2917 (7343 Metric) 900 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TAJD686K010RNJ.pdf | |
| 203-2-2-7266-1 | CIR BRKR ROCKER | 203-2-2-7266-1.pdf | |
| 0034.4647 | FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD | 0034.4647.pdf | |
| 2EZ30D5E3/TR12 | Zener Diode 30V 2W ±5% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ30D5E3/TR12.pdf | |
| 1812-330J | 33nH Unshielded Inductor 1A 150 mOhm Max 2-SMD | 1812-330J.pdf | |
| XPEGRN-L1-R250-00D02 | LED Lighting Color XLamp® XP-E Green 525nm (520nm ~ 530nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEGRN-L1-R250-00D02.pdf | |
| PTH08000WAH | MODULE PIP .9-5.5V 2.25A HORZ TH | PTH08000WAH.pdf | |
| MP8-2U-1Q-1Q-00 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP8-2U-1Q-1Q-00.pdf | |
| HS100 2K F | RES CHAS MNT 2K OHM 1% 100W | HS100 2K F.pdf | |
| M20-9973045 | 60 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | M20-9973045.pdf | |
| OSTVF225250 | 22 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | OSTVF225250.pdf | |
| RN55C2711BRSL | RES 2.71K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C2711BRSL.pdf |