| Manufacturer Part Number: | ERA-S15J392V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 3.9K OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S15J392V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S15J392V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 3.9k | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 1500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S15J392V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S15J392V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S15J392V is new and unused, you can buy ERA-S15J392V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S15J392V.
| P6SMB16 | TVS DIODE 13.6VWM 23.63VC SMD | P6SMB16.pdf | |
| 6392174-1 | 2MM H.M 5 + 2 ROW TYPE C PI | 6392174-1.pdf | |
| HMC07DRYN-S93 | CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD | HMC07DRYN-S93.pdf | |
| SMBG5953B/TR13 | Zener Diode 150V 2W ±5% Surface Mount SMBG (DO-215AA) | SMBG5953B/TR13.pdf | |
| ADG5234BRUZ-RL7 | 4 Circuit IC Switch 2:1 160 Ohm 20-TSSOP | ADG5234BRUZ-RL7.pdf | |
| L78L15ACUTR | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 15V 100mA SOT-89-3 | L78L15ACUTR.pdf | |
| PCW1J-C24-CAB104L | 100k Ohm 1 Gang Linear Panel Mount Potentiometer None 1 Turn Conductive Plastic 0.75W, 3/4W Solder Lug | PCW1J-C24-CAB104L.pdf | |
| V48B3V3T150BS | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W | V48B3V3T150BS.pdf | |
| DAMM-15S-Z | 15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount, Through Hole Solder | DAMM-15S-Z.pdf | |
| 12-4S-W | Ring Terminal Connector 4 Stud Circular 14-16 AWG Crimp | 12-4S-W.pdf | |
| H8910KFYA | RES 910K OHM 1/4W 1% AXIAL | H8910KFYA.pdf |