| Manufacturer Part Number: | ERA-S15J331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 330 OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S15J331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S15J331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 1500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S15J331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S15J331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S15J331V is new and unused, you can buy ERA-S15J331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S15J331V.
| B43601B9477M62 | 470µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601B9477M62.pdf | |
| T370E685M035AS | 6.8µF Molded Tantalum Capacitors 35V Radial 2.5 Ohm 0.230" L x 0.130" W (5.84mm x 3.30mm) | T370E685M035AS.pdf | |
| MCF52254CAF66 | Coldfire V2 MCF5225x Microcontroller IC 32-Bit 66MHz 512KB (512K x 8) FLASH 100-LQFP (14x14) | MCF52254CAF66.pdf | |
| CXA1512-0000-000F0HM40E2 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1512 White, Cool Square | CXA1512-0000-000F0HM40E2.pdf | |
| CA20COME20-29SB | 17 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA20COME20-29SB.pdf | |
| CA3100E28-16SB03 | 20 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E28-16SB03.pdf | |
| MS3108E20-7SZF187 | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3108E20-7SZF187.pdf | |
| 0705410076 | 7 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0705410076.pdf | |
| 1-282857-0 | 10 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 1-282857-0.pdf | |
| RT0603WRC0713K7L | RES SMD 13.7K OHM 1/10W 0603 | RT0603WRC0713K7L.pdf | |
| D55342E07B69B8MWS | RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342E07B69B8MWS.pdf | |
| RN55C9001BB14 | RES 9K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C9001BB14.pdf | |
| RNC55J4751FSR36 | RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55J4751FSR36.pdf |