| Manufacturer Part Number: | ERA-S15J100V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Specialized Resistors |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES TEMP SENS 10 OHM 5% 1/10W |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-S15J100V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-S15J100V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | ERAS Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Specialized Resistors | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERAS | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Temperature Sensitive | |
| Applications | Temperature Correction Circuits | |
| Composition | Metal Film | |
| Resistance (Ohms) | 10 | |
| Tolerance | ±5% | |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W | |
| Temperature Coefficient | 1500ppm/°C | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-S15J100V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-S15J100V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-S15J100V is new and unused, you can buy ERA-S15J100V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-S15J100V.
| LMK042B7102KC-W | 1000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | LMK042B7102KC-W.pdf | |
| 8N4SV76AC-0147CDI8 | VCXO IC 100MHz 6-CLCC | 8N4SV76AC-0147CDI8.pdf | |
| PYB15-Q48-S5-U | DC/DC CONVERTER 5V 15W UFRM | PYB15-Q48-S5-U.pdf | |
| CRM2512-JW-2R2ELF | RES SMD 2.2 OHM 5% 2W 2512 | CRM2512-JW-2R2ELF.pdf | |
| RC0805FR-072M15L | RES SMD 2.15M OHM 1% 1/8W 0805 | RC0805FR-072M15L.pdf | |
| 97-3106A18-19SX | AB 10C 10#16 SKT PLUG | 97-3106A18-19SX.pdf | |
| TV06DZ-25-11PA | 11 (2 + 9 Power) Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TV06DZ-25-11PA.pdf | |
| TV06DZ-21-11JC-LC | TV 11C 11#12 SKT PLUG | TV06DZ-21-11JC-LC.pdf | |
| 0711810 | FBRI 2-8 N SO RD/RD | 0711810.pdf | |
| KF05A05000J0G | 750 TB PCB CONNECTOR | KF05A05000J0G.pdf | |
| 9T06031A1581CBHFT | RES SMD 1.58K OHM 1/10W 0603 | 9T06031A1581CBHFT.pdf |