| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW6192V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW6192V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW6192V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW6192V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW6192V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW6192V is new and unused, you can buy ERA-8ARW6192V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW6192V.
| SMBG170A-E3/5B | TVS DIODE 170VWM 275VC SMB | SMBG170A-E3/5B.pdf | |
| RGM06DTMD | CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD | RGM06DTMD.pdf | |
| FSB50450AT | Power Driver Module FET 3 Phase 500V 1.5A Module | FSB50450AT.pdf | |
| CD4047BCMX | Monostable Multivibrator 80ns 14-SOIC | CD4047BCMX.pdf | |
| 93C86AT-I/OT | IC EEPROM 16KBIT 3MHZ SOT23-6 | 93C86AT-I/OT.pdf | |
| RMA32DTKT-S288 | CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND | RMA32DTKT-S288.pdf | |
| CA3100E12SA10SB05 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3100E12SA10SB05.pdf | |
| GTC06A10SL-4S | GT 2C 2#16S PIN PLUG | GTC06A10SL-4S.pdf | |
| MS3474W1419SL | 19 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | MS3474W1419SL.pdf | |
| 132266 | SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Solder | 132266.pdf | |
| PTC02DGAN | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | PTC02DGAN.pdf | |
| RCP1206W51R0JS3 | RES SMD 51 OHM 5% 11W 1206 | RCP1206W51R0JS3.pdf |