| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW6191V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 6.19KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW6191V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW6191V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 6.19k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW6191V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW6191V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW6191V is new and unused, you can buy ERA-8ARW6191V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW6191V.
| ECE-P1KP183HA | 18000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 23 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECE-P1KP183HA.pdf | |
| MUR2560R | Diode Standard, Reverse Polarity 600V 25A Chassis, Stud Mount DO-4 | MUR2560R.pdf | |
| NTB75N03-006 | MOSFET N-CH 30V 75A D2PAK | NTB75N03-006.pdf | |
| RG1005P-820-D-T10 | RES SMD 82 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005P-820-D-T10.pdf | |
| CAB.M19.GLA.C52GZ | 19 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | CAB.M19.GLA.C52GZ.pdf | |
| MS3106R36-7P | 47 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | MS3106R36-7P.pdf | |
| MS3111E14-19PW | 19 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | MS3111E14-19PW.pdf | |
| CA3100E32-A10SF80 | 54 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100E32-A10SF80.pdf | |
| TV06DZ-13-35HA-LC | TV 22C 22#22D PIN PLUG | TV06DZ-13-35HA-LC.pdf | |
| 0015311092 | 9 Position Rectangular Housing Connector Receptacle 0.189" (4.80mm) | 0015311092.pdf | |
| 1182075 | CONN FERRULE W TYPE 20AWG WHITE | 1182075.pdf |