| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW4532V is new and unused, you can buy ERA-8ARW4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW4532V.
| EEE-HB1E100AR | 10µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1E100AR.pdf | |
| UUL1HR33MCL1GS | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUL1HR33MCL1GS.pdf | |
| SMA6J24A-M3/61 | TVS DIODE 24VWM 37.8VC DO-214AC | SMA6J24A-M3/61.pdf | |
| VS-70HFL100S05M | Diode Standard 1000V (1kV) 70A Chassis, Stud Mount DO-203AB (DO-5) | VS-70HFL100S05M.pdf | |
| LM2594M-12 | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 500mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | LM2594M-12.pdf | |
| S-812C50AMC-C3ET2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 75mA SOT-23-5 | S-812C50AMC-C3ET2G.pdf | |
| ITX0524SA | DC/DC CONVERTER 24V 6W | ITX0524SA.pdf | |
| V24C8H100BS2 | CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W | V24C8H100BS2.pdf | |
| VI-26X-MY-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W | VI-26X-MY-F3.pdf | |
| MCSP1290AS | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCSP1290AS.pdf | |
| D38999/26JG35PA | 79 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | D38999/26JG35PA.pdf | |
| A-DFCR/25/FZ | Receptacle for Female Contacts Housing D-Sub Connector 25 Position | A-DFCR/25/FZ.pdf | |
| 68439-160HLF | 60 Positions Header, Unshrouded, Breakable Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold or Gold, GXT™ | 68439-160HLF.pdf | |
| RN60C6193BRE6 | RES 619K OHM 1/4W .1% AXIAL | RN60C6193BRE6.pdf | |
| CPCC0530R00JE66 | RES 30 OHM 5W 5% RADIAL | CPCC0530R00JE66.pdf |