| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW2152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW2152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW2152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW2152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW2152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW2152V is new and unused, you can buy ERA-8ARW2152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW2152V.
| LNRK.300T | FUSE CRTRDGE 300MA 250VAC/125VDC | LNRK.300T.pdf | |
| SD930-T | Diode Schottky 30V 9A Through Hole DO-201AD | SD930-T.pdf | |
| DRC9124T0L | TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 | DRC9124T0L.pdf | |
| ADUC7039BCP6Z-RL | ARM7® MicroConverter® ADuC7xxx Microcontroller IC 16/32-Bit 20.48MHz 64KB (32K x 16) FLASH 32-LFCSP-VQ (6x6) | ADUC7039BCP6Z-RL.pdf | |
| STM6778SVWB6F | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 2 Channel SOT-23-6 | STM6778SVWB6F.pdf | |
| CXA1304-0000-000C00C235G | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1304 White, Warm Square | CXA1304-0000-000C00C235G.pdf | |
| VI-JW4-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W | VI-JW4-MY-F1.pdf | |
| V150A24H500B2 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W | V150A24H500B2.pdf | |
| RE1206DRE0716KL | RES SMD 16K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RE1206DRE0716KL.pdf | |
| CA3106E20-19SBA232 | 3 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3106E20-19SBA232.pdf | |
| 71-454318-66P | Circular Connector | 71-454318-66P.pdf | |
| DF1BZ-10DP-2.5DS | 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.098" (2.50mm) Through Hole, Right Angle Tin | DF1BZ-10DP-2.5DS.pdf | |
| 813-SS-018-30-005101 | 18 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 813-SS-018-30-005101.pdf | |
| C3AR27JT | RES 0.27 OHM 3W 5% AXIAL | C3AR27JT.pdf |