| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 19.1KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 19.1k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1912V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1912V.
| NRS4010T4R7MDGGV | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 1.2A 168 mOhm Max Nonstandard | NRS4010T4R7MDGGV.pdf | |
| TAS3208PZP | IC DGTL AUDIO PROCESSOR 100HTQFP | TAS3208PZP.pdf | |
| TL4051BIDCKT | Shunt Voltage Reference IC 10V ±0.2% 12mA 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 | TL4051BIDCKT.pdf | |
| VI-B64-EU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W | VI-B64-EU-F3.pdf | |
| KTPS65-4813DT-3P-VI-C-P1 | 48V 65W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | KTPS65-4813DT-3P-VI-C-P1.pdf | |
| CRCW1206115KFKEA | RES SMD 115K OHM 1% 1/4W 1206 | CRCW1206115KFKEA.pdf | |
| CA3102E20-3SYBF80 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E20-3SYBF80.pdf | |
| HRM-513(09) | Adapter Coaxial Connector SMA Jack, Female Socket To SMA Jack, Female Socket 50 Ohm | HRM-513(09).pdf | |
| 3-6609107-0 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Snap-In | 3-6609107-0.pdf | |
| 1719138 | 3 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1719138.pdf | |
| VO16125100J0G | 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | VO16125100J0G.pdf | |
| 1885390000 | 23 Position Wire to Board Terminal Block 45° (135°) Angle with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole | 1885390000.pdf | |
| 9T04021A9100BBHF3 | RES SMD 910 OHM 0.1% 1/16W 0402 | 9T04021A9100BBHF3.pdf | |
| SQP10AJB-240R | RES 240 OHM 10W 5% AXIAL | SQP10AJB-240R.pdf |