| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1582V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15.8KOHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1582V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1582V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15.8k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1582V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1582V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1582V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1582V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1582V.
| 301S42E111JV4E | 110pF 300V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric) 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) | 301S42E111JV4E.pdf | |
| SI4812BDY-T1-GE3 | MOSFET N-CH 30V 7.3A 8-SOIC | SI4812BDY-T1-GE3.pdf | |
| IRFH5007TR2PBF | MOSFET N-CH 75V 17A 5X6 PQFN | IRFH5007TR2PBF.pdf | |
| NCV7428D13R2G | 1/1 Transceiver LIN 8-SOIC | NCV7428D13R2G.pdf | |
| R1S-3.312-R | CONV DC/DC 1W 3.3VIN 12VOUT | R1S-3.312-R.pdf | |
| VI-B1K-EU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W | VI-B1K-EU-F3.pdf | |
| D38999/20JJ35PA | 128 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/20JJ35PA.pdf | |
| CA3100F28-15SBF80 | 35 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3100F28-15SBF80.pdf | |
| BACC63CU11-35PAH | BACC 13C 13#22D PIN RECP NI | BACC63CU11-35PAH.pdf | |
| AFD54-20-41SW-6117-LC | 41 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | AFD54-20-41SW-6117-LC.pdf | |
| 300566EZ | Plug Modular Connector 6p6c (RJ11, RJ12, RJ14, RJ25) Position Cat5 IDC | 300566EZ.pdf | |
| 5767154-3 | 114 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Palladium-Nickel | 5767154-3.pdf | |
| M50-3122045 | 40 Position Receptacle Connector Gold 0.050" (1.27mm) Surface Mount | M50-3122045.pdf | |
| 57102-F02-02LF | 4 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 57102-F02-02LF.pdf | |
| CMF5538K300BHR6 | RES 38.3K OHM 1/2W .1% AXIAL | CMF5538K300BHR6.pdf |