| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARW1402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 14K OHM 0.05% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARW1402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARW1402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 14k | |
| Tolerance | ±0.05% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARW1402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARW1402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARW1402V is new and unused, you can buy ERA-8ARW1402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARW1402V.
| GRM0335C1E6R5CA01D | 6.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C1E6R5CA01D.pdf | |
| CC0402CRNPO9BN8R0 | 8pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CC0402CRNPO9BN8R0.pdf | |
| 105PSB122K2J | 1µF Film Capacitor 630V 1200V (1.2kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.673" L x 1.102" W (42.50mm x 28.00mm) | 105PSB122K2J.pdf | |
| R5F21356CNFP#30 | R8C R8C/3x/35C Microcontroller IC 16-Bit 20MHz 32KB (32K x 8) FLASH 52-LQFP (10x10) | R5F21356CNFP#30.pdf | |
| SI32260-C-GM1R | Telecom IC Subscriber Line Interface Concept (SLIC), CODEC 60-QFN (8x8) | SI32260-C-GM1R.pdf | |
| LM2665M6X | Charge Pump Switching Regulator IC Positive Fixed 2Vin, Vin/2 1 Output 40mA SOT-23-6 | LM2665M6X.pdf | |
| RT0402BRD074K75L | RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RT0402BRD074K75L.pdf | |
| 46739-10 | IR 10SL GASKET REARMT NEOPRENE | 46739-10.pdf | |
| BACC45FT10-20S7H | 2 Position Circular Connector Plug for Female Contacts Free Hanging (In-Line) | BACC45FT10-20S7H.pdf | |
| TVP00RK-9-9PE-LC | HD 38999 9C 9#23 PIN RECP | TVP00RK-9-9PE-LC.pdf | |
| 104892-9 | 90 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Gold 28 AWG | 104892-9.pdf | |
| NPPN112GFNP-M81RC | 22 Position Header Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | NPPN112GFNP-M81RC.pdf | |
| 0334721769 | 16 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Gray 0.138" (3.50mm) | 0334721769.pdf | |
| CRCW06035K23DHTA | RES SMD 5.23KOHM 0.5% 1/10W 0603 | CRCW06035K23DHTA.pdf |