| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB9531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB9531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB9531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.53k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB9531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB9531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB9531V is new and unused, you can buy ERA-8ARB9531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB9531V.
| 0034.6613 | FUSE BRD MNT 630MA 250VAC 125VDC | 0034.6613.pdf | |
| ESD-R-57 | Solid Free Hanging Ferrite Core ID 1.275" Dia (32.40mm) OD 2.401" Dia (61.00mm) Length 0.945" (24.00mm) | ESD-R-57.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-165E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-165E1.pdf | |
| AT24C08A-10TI-1.8 | IC EEPROM 8KBIT 400KHZ 8TSSOP | AT24C08A-10TI-1.8.pdf | |
| FAN7383MX_WS | IC GATE DVR HALF BRIDGE 14-SOIC | FAN7383MX_WS.pdf | |
| VI-JTW-MY | CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W | VI-JTW-MY.pdf | |
| TMDSEVM6618LXE | TMS320TCI6618 KeyStone DSP C66x Embedded Evaluation Board | TMDSEVM6618LXE.pdf | |
| RG1005P-221-D-T10 | RES SMD 220 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RG1005P-221-D-T10.pdf | |
| CA3101E18-11SA206 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CA3101E18-11SA206.pdf | |
| 2M801-009-07ZNU8-2SA | M801 2C 2#16 SKT RECP OM | 2M801-009-07ZNU8-2SA.pdf | |
| 10124806-01406LF | 288 Position DIMM DDR4 SDRAM Socket Through Hole | 10124806-01406LF.pdf | |
| 0387390268 | 8 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws (Not Included) | 0387390268.pdf | |
| TNPW120627R0BETA | RES SMD 27 OHM 0.1% 1/4W 1206 | TNPW120627R0BETA.pdf | |
| RT1206WRC072K8L | RES SMD 2.8K OHM 0.05% 1/4W 1206 | RT1206WRC072K8L.pdf |