| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB912V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB912V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB912V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB912V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB912V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB912V is new and unused, you can buy ERA-8ARB912V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB912V.
| 350USC220MEFCSN30X25 | 220µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 350USC220MEFCSN30X25.pdf | |
| SR-5-160MA-BK | FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL | SR-5-160MA-BK.pdf | |
| MXL15KP30A | TVS DIODE 30VWM 50.7VC CASE5A | MXL15KP30A.pdf | |
| MAX9250GCM+ | 756Mbps Deserializer 1 Input 27 Output 48-LQFP/48-TQFP (7x7) | MAX9250GCM+.pdf | |
| JCK4024S15 | DC/DC CONVERTER 15V 40W | JCK4024S15.pdf | |
| VE-B1H-CV-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W | VE-B1H-CV-B1.pdf | |
| GPC130EG | AC/DC CONVERTER 5V 24V -15V 15V | GPC130EG.pdf | |
| IMP1-3W0-1L0-1L0-1Q0-00-A | IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IMP1-3W0-1L0-1L0-1Q0-00-A.pdf | |
| RCL040633K0JNEA | RES SMD 33K OHM 1/4W 0604 WIDE | RCL040633K0JNEA.pdf | |
| CA3102E32A55SBF80-05 | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E32A55SBF80-05.pdf | |
| CN0967C22A12S9-240 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CN0967C22A12S9-240.pdf | |
| 0026192061 | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin | 0026192061.pdf | |
| 1986716-3 | 3 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.138" (3.50mm) 90° Free Hanging (In-Line) | 1986716-3.pdf | |
| SFR2500002679FR500 | RES 26.7 OHM 0.4W 1% AXIAL | SFR2500002679FR500.pdf |