| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB2322V is new and unused, you can buy ERA-8ARB2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB2322V.
| 0428.050ER | FUSE NANO 0906 SIZE FA .050A | 0428.050ER.pdf | |
| 3061295 | FUSE CERAMIC 2A 1000VDC 5AG | 3061295.pdf | |
| ECC61DCKN-S288 | CONN EDGECARD 122POS .100" | ECC61DCKN-S288.pdf | |
| BZV55-C27,115 | Zener Diode 27V 500mW ±5% Surface Mount SOD-80C | BZV55-C27,115.pdf | |
| CDEP12D38NP-1R9MC-120 | 1.9µH Shielded Wirewound Inductor 12.5A 4.8 mOhm Max Nonstandard | CDEP12D38NP-1R9MC-120.pdf | |
| MK2308S-2LF | IC PLL ZD BUFFER HS 16-SOIC | MK2308S-2LF.pdf | |
| SIM225-A01-SJL-01 | Resistive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color Parallel/Serial 4.3" (109.22mm) 480 x 272 | SIM225-A01-SJL-01.pdf | |
| V110A5H200BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | V110A5H200BN2.pdf | |
| RC3216F225CS | RES SMD 2.2M OHM 1% 1/4W 1206 | RC3216F225CS.pdf | |
| HMM28DSXH | CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD | HMM28DSXH.pdf | |
| JT02RE-16-99S-014 | JT 23C 21#20 2#16 SKT RECP | JT02RE-16-99S-014.pdf | |
| RG1608N-2321-B-T5 | RES SMD 2.32KOHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608N-2321-B-T5.pdf | |
| S2-150RF1 | RES SMD 150 OHM 1% 1W 2615 | S2-150RF1.pdf | |
| EXB-V4V564JV | RES ARRAY 2 RES 560K OHM 0606 | EXB-V4V564JV.pdf |