| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB2151V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB2151V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB2151V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.15k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB2151V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB2151V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB2151V is new and unused, you can buy ERA-8ARB2151V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB2151V.
| SIT8209AI-3F-33E-100.000000Y | OSC XO 3.3V 100MHZ OE | SIT8209AI-3F-33E-100.000000Y.pdf | |
| 1330-08G | 330nH Unshielded Inductor 830mA 220 mOhm Max 2-SMD | 1330-08G.pdf | |
| 851010AYLF | Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 250MHz 32-LQFP | 851010AYLF.pdf | |
| CXA2530-0000-000N0UQ427H | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA2530 White, Warm Square | CXA2530-0000-000N0UQ427H.pdf | |
| 7281-5PG-3ES | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Gold | 7281-5PG-3ES.pdf | |
| MS27656T21B11SA | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | MS27656T21B11SA.pdf | |
| GTC030-36-78S | GT 14C 2#8,12#16 SKT RECP | GTC030-36-78S.pdf | |
| SFV30R-4STE1HLF | 30 Position FPC Connector Contacts, Top 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | SFV30R-4STE1HLF.pdf | |
| 2701019 | TRK2,5GY | 2701019.pdf | |
| 6-1546701-2 | 25 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | 6-1546701-2.pdf | |
| 51C | 2 (1 + 1 Ground) Position Terminal Lug Strip Terminal Lug, Single End | 51C.pdf | |
| RT0603CRE0711R5L | RES SMD 11.5OHM 0.25% 1/10W 0603 | RT0603CRE0711R5L.pdf | |
| AC2512JK-07820RL | RES SMD 820 OHM 5% 1W 2512 | AC2512JK-07820RL.pdf |