| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB113V is new and unused, you can buy ERA-8ARB113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB113V.
| 200SXG220MEFCSN22X25 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 200SXG220MEFCSN22X25.pdf | |
| K123K10X7RF5TL2 | 0.012µF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K123K10X7RF5TL2.pdf | |
| IEGH66-1REC5-52-20.0-01-V | CIR BRKR MAG-HYDR 20A LEVER | IEGH66-1REC5-52-20.0-01-V.pdf | |
| VS-32CTQ025STRLHM3 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 25V 15A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | VS-32CTQ025STRLHM3.pdf | |
| 1N5927CP/TR12 | Zener Diode 12V 1.5W ±2% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5927CP/TR12.pdf | |
| 5615601050 | LED Circuit Board Indicator Single Green Clear 2.3V 20mA Round with Domed Top, 5mm (T-1 3/4) Through Hole | 5615601050.pdf | |
| MAX16946EVKIT# | MAX16946 - Power Management, LDO, Switch Evaluation Board | MAX16946EVKIT#.pdf | |
| 4291-9SG-300 | 9 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | 4291-9SG-300.pdf | |
| AIB30-22-14PH | GT 19C 19#16 PIN RECP WALL | AIB30-22-14PH.pdf | |
| MS3451L18-10A | 4 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Free Hanging (In-Line) | MS3451L18-10A.pdf | |
| 929835-02-36-RK | 36 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 929835-02-36-RK.pdf | |
| 160-90-320-00-001000 | 20 Position DIP, DIL - Header Connector Slotted Tin-Lead | 160-90-320-00-001000.pdf | |
| CRA06P04339K0JTA | RES ARRAY 2 RES 39K OHM 0606 | CRA06P04339K0JTA.pdf | |
| MRS25000C4028FCT00 | RES 4.02 OHM 0.6W 1% AXIAL | MRS25000C4028FCT00.pdf |