| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB1132V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB1132V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB1132V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB1132V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB1132V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB1132V is new and unused, you can buy ERA-8ARB1132V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB1132V.
| CL10C070CB8NNNC | 7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C070CB8NNNC.pdf | |
| MKP1848695454Y5 | 95µF Film Capacitor 450V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm) | MKP1848695454Y5.pdf | |
| TLV2461CDR | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | TLV2461CDR.pdf | |
| PC410S0NIP0F | Logic Output Optoisolator 10Mbps Open Collector 3750Vrms 1 Channel 10kV/µs CMTI 8-Miniflat | PC410S0NIP0F.pdf | |
| VI-B7M-EW | CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W | VI-B7M-EW.pdf | |
| MI-J2X-MZ-F3 | CONVERT DC/DC 28VIN 5.2VOUT 25W | MI-J2X-MZ-F3.pdf | |
| MP1-3E-2D-1A-4NN-05 | MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY | MP1-3E-2D-1A-4NN-05.pdf | |
| ACC25DRES-S13 | CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET | ACC25DRES-S13.pdf | |
| AMC44DTEH-S328 | CONN EDGECARD 88POS .100" | AMC44DTEH-S328.pdf | |
| CS3101A-32-76S | 19 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | CS3101A-32-76S.pdf | |
| FGG.3B.562.ZZC | Pin Contact 28-32 AWG Size 0.9mm Crimp Gold | FGG.3B.562.ZZC.pdf | |
| 1-5221128-0 | BNC Connector Plug, Male Pin 50 Ohm Free Hanging (In-Line) Crimp | 1-5221128-0.pdf | |
| 1012980000 | 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1012980000.pdf |