| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB9532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 95.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB9532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB9532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 95.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB9532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB9532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB9532V is new and unused, you can buy ERA-8APB9532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB9532V.
| 201045-1 | LOCKWASHER | 201045-1.pdf | |
| 0877159008 | CONN EDGECARD 36POS NY46 BLK | 0877159008.pdf | |
| ECC31DRMT | CONN EDGECARD 62POS .100" | ECC31DRMT.pdf | |
| EPS180033-P5P | 18V 6W AC/DC External Wall Mount Adapter Fixed Blade Input | EPS180033-P5P.pdf | |
| AA0805FR-0730R1L | RES SMD 30.1 OHM 1% 1/8W 0805 | AA0805FR-0730R1L.pdf | |
| GTS08R36-3S-025 | GT 6C 3#12 3#0 SKT PLUG RTANG | GTS08R36-3S-025.pdf | |
| C0909A12-03P9-402 | 3 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | C0909A12-03P9-402.pdf | |
| 10-214628-13S | 26 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Silver | 10-214628-13S.pdf | |
| UT071619SH | 19 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut Shielded | UT071619SH.pdf | |
| D15P13A6PA00LF | 15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | D15P13A6PA00LF.pdf | |
| SS-748804-GY-NF | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Unshielded | SS-748804-GY-NF.pdf | |
| 10106814-031002LF | 30 Position Connector Self Mating, Non-Gendered Surface Mount Gold or Gold, GXT™ | 10106814-031002LF.pdf | |
| 09185347911001 | 34 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle | 09185347911001.pdf | |
| RT1206BRE0712R7L | RES SMD 12.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RT1206BRE0712R7L.pdf |