| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB9531V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB9531V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB9531V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 9.53k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB9531V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB9531V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB9531V is new and unused, you can buy ERA-8APB9531V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB9531V.
| M39003/01-5092H | 15µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/01-5092H.pdf | |
| 35818000029 | FUSE CERAMIC 8A 500VAC 3AB 3AG | 35818000029.pdf | |
| 6116LA90DB | IC SRAM 16KBIT 90NS 24CERDIP | 6116LA90DB.pdf | |
| VI-B22-CY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W | VI-B22-CY-F4.pdf | |
| VI-J13-IW | CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W | VI-J13-IW.pdf | |
| C8051F500-TB | C8051F50x - MCU 8-Bit 8051 Embedded Evaluation Board | C8051F500-TB.pdf | |
| CA3102E24-7PB109 | 16 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA3102E24-7PB109.pdf | |
| PT07SP-20-16S | 16 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | PT07SP-20-16S.pdf | |
| TV06RW-21-75AB | TV 4C 4#8(COAX) PIN PLUG | TV06RW-21-75AB.pdf | |
| 178496-1 | UNIV. POWER HDR H ASSY 3P NAT. | 178496-1.pdf | |
| MCA12060D5100BP500 | RES SMD 510 OHM 0.1% 1/4W 1206 | MCA12060D5100BP500.pdf |