| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB9530V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 953 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB9530V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB9530V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 953 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB9530V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB9530V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB9530V is new and unused, you can buy ERA-8APB9530V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB9530V.
| 7090.9020.03 | FUSE HLDR CARTRIDGE 125V 7A PCB | 7090.9020.03.pdf | |
| JANTXV1N6125 | TVS DIODE 47.1VWM BPKG AXIAL | JANTXV1N6125.pdf | |
| CPPC7-LZ5PT | 1MHz ~ 100MHz CMOS XO (Standard) Programmable Oscillator Surface Mount 3.3V 25mA Enable/Disable | CPPC7-LZ5PT.pdf | |
| VS-20MQ100HM3/5AT | DIODE SCHOTTKY 40V 2A DO214AC | VS-20MQ100HM3/5AT.pdf | |
| JAN1N4462C | Zener Diode 7.5V 1.5W ±2% Through Hole DO-41 | JAN1N4462C.pdf | |
| PM1812-151J | 150µH Unshielded Inductor 105mA 9 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | PM1812-151J.pdf | |
| TLC1518IDW | 10 Bit Analog to Digital Converter 7, 8 Input 1 SAR 20-SOIC | TLC1518IDW.pdf | |
| MB90025FPMT-GS-363E1 | IC MCU 16B FFMC-16F-0.35 120LQFP | MB90025FPMT-GS-363E1.pdf | |
| ABC18DRSZ | CONN EDGECARD 36POS .100" | ABC18DRSZ.pdf | |
| MS3108B18-22P | AB 3C 3#16 PIN PLUG | MS3108B18-22P.pdf | |
| RJHSEG08H08 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) Unshielded | RJHSEG08H08.pdf | |
| DF30RC-30DP-0.4V(82) | 30 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | DF30RC-30DP-0.4V(82).pdf | |
| 3-146479-6 | 36 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole | 3-146479-6.pdf | |
| RT2512BKE0749K9L | RES SMD 49.9K OHM 0.1% 3/4W 2512 | RT2512BKE0749K9L.pdf |