| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB8451V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB8451V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB8451V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 8.45k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB8451V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB8451V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB8451V is new and unused, you can buy ERA-8APB8451V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB8451V.
| UCD1C152MNQ1MS | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UCD1C152MNQ1MS.pdf | |
| GRM0335C2A9R5DA01J | 9.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0335C2A9R5DA01J.pdf | |
| 205PMB102KSP0 | 2µF Film Capacitor 575V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box 1.673" L x 1.299" W (42.50mm x 33.00mm) | 205PMB102KSP0.pdf | |
| IEGF6-35535-1-V | CIR BRKR MAG-HYDR LEVER | IEGF6-35535-1-V.pdf | |
| P4SMA510AHE3_A/H | TVS DIODE 434VWM 698VC DO-214AC | P4SMA510AHE3_A/H.pdf | |
| CSPU877ABVG | IC SDRAM CLK DVR 1:10 52-VFBGA | CSPU877ABVG.pdf | |
| CXA1820-0000-000N0HQ440H | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) XLamp® CXA1820 White, Neutral Square | CXA1820-0000-000N0HQ440H.pdf | |
| V110B5C150BN2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W | V110B5C150BN2.pdf | |
| VE-B1M-IU-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VE-B1M-IU-F2.pdf | |
| MCR03EZPJ513 | RES SMD 51K OHM 5% 1/10W 0603 | MCR03EZPJ513.pdf | |
| RBB80DYFT | CONN EDGECARD .050" 80POS SMD | RBB80DYFT.pdf | |
| D38999/20MA35SE-LC | CTV 6C 6#22D SKT RECP | D38999/20MA35SE-LC.pdf | |
| 36FMN-BMT-A-TF | 36 Position FFC Connector Contacts, Vertical, 1 Sided 0.039" (1.00mm) Surface Mount | 36FMN-BMT-A-TF.pdf | |
| 5-640442-8 | 28 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 26 AWG | 5-640442-8.pdf |