| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB8450V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 845 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB8450V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB8450V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 845 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB8450V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB8450V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB8450V is new and unused, you can buy ERA-8APB8450V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB8450V.
| UPW2W470MRH | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW2W470MRH.pdf | |
| TPSMC39HE3/57T | TVS DIODE 31.6VWM 56.4VC SMC | TPSMC39HE3/57T.pdf | |
| LTC2754BCUKG-16#PBF | 16 Bit Digital to Analog Converter 4 52-QFN (7x8) | LTC2754BCUKG-16#PBF.pdf | |
| ST7FLIT15BF1B6 | ST7 ST7 Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 4KB (4K x 8) FLASH | ST7FLIT15BF1B6.pdf | |
| S-13R1E27-A4T2U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 150mA HSNT-4-B | S-13R1E27-A4T2U3.pdf | |
| S-1711B3333-I6T1U | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 2 Output 3.3V, 3.3V 150mA SNT-6A | S-1711B3333-I6T1U.pdf | |
| VE-B3Y-EY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W | VE-B3Y-EY-F2.pdf | |
| CP1001-7RB1 | DC/DC CONVERTER 5.1V 35.9A | CP1001-7RB1.pdf | |
| MCR03ERTF4872 | RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 | MCR03ERTF4872.pdf | |
| RMCF1210FT4R99 | RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1210 | RMCF1210FT4R99.pdf | |
| ECG.0B.309.CLN | 9 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Gold | ECG.0B.309.CLN.pdf | |
| D38999/24WJ20PNL | 30 Position Circular Connector Receptacle for Male Contacts Panel Mount, Bulkhead - Front Side Nut | D38999/24WJ20PNL.pdf | |
| 2-1546963-4 | 24 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 2-1546963-4.pdf | |
| 4816P-3-121/471 | RES NTWRK 28 RES MULT OHM 16SOIC | 4816P-3-121/471.pdf |