| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB7680V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 768 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB7680V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB7680V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 768 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB7680V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB7680V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB7680V is new and unused, you can buy ERA-8APB7680V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB7680V.
| GRM32ER61C106KA12L | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | GRM32ER61C106KA12L.pdf | |
| D820G39U2JL6TJ5R | 82pF 500V Ceramic Capacitor U2J Radial, Disc 0.394" Dia (10.00mm) | D820G39U2JL6TJ5R.pdf | |
| MA305C104MAA | 0.10µF 50V Ceramic Capacitor X7R Axial 0.130" Dia x 0.240" L (3.30mm x 6.09mm) | MA305C104MAA.pdf | |
| LA130URD72LI0550 | FUSE SQ 550A 1.3KVAC RECTANGULAR | LA130URD72LI0550.pdf | |
| ECC10DCST | CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD | ECC10DCST.pdf | |
| CDRH30D18SNP-0R8NC | 800nH Shielded Inductor 2.65A 35.8 mOhm Max Nonstandard | CDRH30D18SNP-0R8NC.pdf | |
| LTC2414IGN#PBF | 24 Bit Analog to Digital Converter 4, 8 Input 1 Sigma-Delta 28-SSOP | LTC2414IGN#PBF.pdf | |
| XPEBRY-L1-R250-00R01 | LED Lighting Color XLamp® XP-E2 Blue 458nm (450nm ~ 465nm) 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XPEBRY-L1-R250-00R01.pdf | |
| VE-2T3-EV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W | VE-2T3-EV-F1.pdf | |
| CTVPS00RF-21-11PC | 11 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | CTVPS00RF-21-11PC.pdf | |
| NLS-2-W-C120-M40B | 1 Position Circular Connector Line Source, Male Pins Crimp Silver | NLS-2-W-C120-M40B.pdf | |
| NF08505100J0G | 8 (Mate), 16 (Input) Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | NF08505100J0G.pdf | |
| OSTHM099080 | 9 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.295" (7.50mm) Through Hole | OSTHM099080.pdf | |
| RLR07C1100GSR36 | RES 110 OHM 2% 1/4W AXIAL | RLR07C1100GSR36.pdf |