| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB7320V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB7320V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB7320V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 732 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB7320V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB7320V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB7320V is new and unused, you can buy ERA-8APB7320V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB7320V.
| UP050CH2R7K-A-B | 2.7pF 50V Ceramic Capacitor C0H Axial 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm) | UP050CH2R7K-A-B.pdf | |
| 715P10432LD3 | ORANGE DROP | 715P10432LD3.pdf | |
| 19811600001 | FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM | 19811600001.pdf | |
| PIC12CE518T-04I/SM | PIC PIC® 12C Microcontroller IC 8-Bit 4MHz 768B (512 x 12) OTP 8-SOIJ | PIC12CE518T-04I/SM.pdf | |
| SLE 66CL80P NB | Controller Interface M8.4 Chip Card Module | SLE 66CL80P NB.pdf | |
| MIC5219BMM | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 500mA 8-MSOP | MIC5219BMM.pdf | |
| 1-1623849-0 | 10k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 25 Turn Top Adjustment | 1-1623849-0.pdf | |
| CRCW2010100RFKEFHP | RES SMD 100 OHM 1% 1W 2010 | CRCW2010100RFKEFHP.pdf | |
| HSC31DRYH-S13 | CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND | HSC31DRYH-S13.pdf | |
| 5-641311-0 | 20 Position Rectangular Receptacle Connector IDC Tin 22 AWG | 5-641311-0.pdf | |
| PHP00805H5690BST1 | RES SMD 569 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H5690BST1.pdf | |
| RP73D2B8R45BTG | RES SMD 8.45 OHM 0.1% 1/4W 1206 | RP73D2B8R45BTG.pdf | |
| AF122-FR-0761K9L | RES ARRAY 2 RES 61.9K OHM 0404 | AF122-FR-0761K9L.pdf | |
| RN55C1303BRSL | RES 130K OHM 1/8W .1% AXIAL | RN55C1303BRSL.pdf |