| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6812V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 68.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6812V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6812V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 68.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6812V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6812V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6812V is new and unused, you can buy ERA-8APB6812V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6812V.
| VJ0603D220JXXAJ | 22pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D220JXXAJ.pdf | |
| VJ0805D150FXBAP | 15pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | VJ0805D150FXBAP.pdf | |
| SMBJ13CA-M3/52 | TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO-215AA | SMBJ13CA-M3/52.pdf | |
| MPLAD6.5KP30A | TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD | MPLAD6.5KP30A.pdf | |
| DRA74-4R7-R | 4.7µH Shielded Wirewound Inductor 3.41A 24 mOhm Nonstandard | DRA74-4R7-R.pdf | |
| W78E051DPG | 8052 W78 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 4KB (4K x 8) FLASH | W78E051DPG.pdf | |
| MB90439PFV-G-464E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90435 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90439PFV-G-464E1.pdf | |
| VE-B71-CY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W | VE-B71-CY-F2.pdf | |
| ERJ-2RKF4753X | RES SMD 475K OHM 1% 1/10W 0402 | ERJ-2RKF4753X.pdf | |
| 894-80-066-20-002101 | 66 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin | 894-80-066-20-002101.pdf | |
| 3009228 | INSERTION PROFILE SILVER | 3009228.pdf | |
| 1724970000 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1724970000.pdf | |
| SR10-0.50-1% | RES 0.5 OHM 1W 1% SR10 | SR10-0.50-1%.pdf | |
| SFR25H0002002FA500 | RES 20K OHM 1/2W 1% AXIAL | SFR25H0002002FA500.pdf |