| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6810V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 681 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6810V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6810V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 681 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6810V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6810V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6810V is new and unused, you can buy ERA-8APB6810V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6810V.
| 219-3-1-65-7-9-30 | CIR BRKR MAG-HYDR 30A 600VAC | 219-3-1-65-7-9-30.pdf | |
| SIT1602BIT12-33S-27.000000D | Oscillator | SIT1602BIT12-33S-27.000000D.pdf | |
| TRS213IDW | 4/5 Transceiver Full RS232 28-SOIC | TRS213IDW.pdf | |
| VE-J3V-IW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VE-J3V-IW-F3.pdf | |
| VI-25Z-MV-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W | VI-25Z-MV-F4.pdf | |
| GTS06LCF28-51P | GT 12C 12#12 PIN PLUG | GTS06LCF28-51P.pdf | |
| TVS07RF-25-35JC-LC | TV 128C 128#22D SKT J/N RECP | TVS07RF-25-35JC-LC.pdf | |
| SSQ-116-01-G-D | 32 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | SSQ-116-01-G-D.pdf | |
| ELFH16130 | 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) 90°, Right Angle Through Hole | ELFH16130.pdf |