| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6492V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 64.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6492V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6492V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 64.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6492V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6492V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6492V is new and unused, you can buy ERA-8APB6492V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6492V.
| XC6124D341MR-G | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel SOT-25 | XC6124D341MR-G.pdf | |
| WP73EB/2GDA | LED Circuit Board Indicator 2 High Green (x 2) Diffused, Tinted 2.2V 25mA Round with Domed Top, 4.80mm Through Hole, Right Angle | WP73EB/2GDA.pdf | |
| VE-212-IX-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W | VE-212-IX-F1.pdf | |
| RMCF0201FT75K0 | RES SMD 75K OHM 1% 1/20W 0201 | RMCF0201FT75K0.pdf | |
| RSC65DTEH | CONN EDGECARD 130POS .100 EYELET | RSC65DTEH.pdf | |
| 85107R833S50 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | 85107R833S50.pdf | |
| GTC030G2-28-16P | GT 20C 20#16 PIN RECP | GTC030G2-28-16P.pdf | |
| VN16 160 0003 V | ACCY CABLE CLAMP PG16 THREAD | VN16 160 0003 V.pdf | |
| DF3-8S-2DSA(50) | 8 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | DF3-8S-2DSA(50).pdf | |
| 5435530 | 2 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 5435530.pdf | |
| 997225 | 4 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 997225.pdf | |
| CPF-A-0805B680KE1 | RES SMD 680K OHM 0.1% 1/10W 0805 | CPF-A-0805B680KE1.pdf | |
| RG1005N-56R2-W-T1 | RES SMD 56.2OHM 0.05% 1/16W 0402 | RG1005N-56R2-W-T1.pdf | |
| CRCW0805536KFKEB | RES SMD 536K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW0805536KFKEB.pdf | |
| MBB02070C1983DCT00 | RES 198K OHM 0.6W 0.5% AXIAL | MBB02070C1983DCT00.pdf |