| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6342V is new and unused, you can buy ERA-8APB6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6342V.
| UVZ2C220MPH | 22µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C220MPH.pdf | |
| M39003/03-0154/TR | 56µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 20V Axial 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) | M39003/03-0154/TR.pdf | |
| SH150T-0.56-55 | 55µH Unshielded Toroidal Inductor 560mA 500 mOhm Radial | SH150T-0.56-55.pdf | |
| XCR3256XL-12FT256I | IC CPLD 256MC 10.8NS 256BGA | XCR3256XL-12FT256I.pdf | |
| AUIRS2110S | IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 16SOIC | AUIRS2110S.pdf | |
| MIC5501-3.0YMT-T5 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 300mA 4-TDFN (1x1) | MIC5501-3.0YMT-T5.pdf | |
| CHM-9-27-80-36-XH00-F1-3 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) CHM-9 White, Warm Square | CHM-9-27-80-36-XH00-F1-3.pdf | |
| LEDS3-10-26 | LED SPACER FOR T-1 3/4) 5/8" | LEDS3-10-26.pdf | |
| VI-B5P-MW-S | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W | VI-B5P-MW-S.pdf | |
| NCP337FCT2GEVB | NCP337 - Power Management, Power Distribution Switch (Load Switch) Evaluation Board | NCP337FCT2GEVB.pdf | |
| CPF0402B4K02E1 | RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/16W 0402 | CPF0402B4K02E1.pdf | |
| 97-3108B22-34PX | AB 5C 2#16, 3#12 PIN PLUG | 97-3108B22-34PX.pdf | |
| AIB2-24-9SC-025-RDS | GT 2C 2#4 SKT RECP BOX | AIB2-24-9SC-025-RDS.pdf | |
| 802-10-044-10-002101 | 44 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 802-10-044-10-002101.pdf |